Za chwilę zostaniesz przekierowany do nowej (lepszej!) odsłony bloga ABC Excel.

środa, 14 kwietnia 2010

Dodawanie etykiet danych do wykresu kołowego

W poprzedniej części stworzyliśmy taki wykres:


Wykres wygląda ładnie, ale to na razie jedyna jego zaleta. Nie mamy przede wszystkim na wykresie informacji o tym, jaką część samochodów sprzedał każdy producent samochodów. Dodajmy więc etykiety danych do wykresu. Żeby to zrobić klikamy najpierw na
wykres prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Dodaj etykiety danych.Na wykresie pojawiła się ilość sprzedanych samochodów dla każdej z marek.


Nie o to nam chodziło. Ktoś, kto po raz pierwszy spojrzy na wykres, kompletnie nie będzie wiedział, o co chodzi. Zmieńmy ilości sprzedanych samochodów na wielkości procentowe. Jeszcze raz klikamy na wykres prawym przyciskiem myszy. Z menu wybieramy Formatuj etykiety danych.


Pojawia się okno dialogowe. Odznaczamy tu Wartość, zaznaczamy Wartość procentowa i wychodzimy.


Jeśli tworzymy wykres do prezentacji biznesowej i potrzebujemy dokładniejszych danych, to przechodzimy jeszcze do zakładki Liczby, wybieramy Procentowe i w pole Miejsca dziesiętne wpisujemy 2.


Po dodaniu tytułu nasz wykres wygląda całkiem dobrze.


Stworzenie tego wykresu zajęło nam tylko kilka krótkich minut, a wygląda on tak, że nie powstydziłaby się jego żadna prezentacja. Możemy jeszcze udoskonalić nasz wykres. Następny post będzie bardzo ciekawy. Nauczymy się, jak formatować każdy indywidualny segment wykresu, jak zmienić jego kolor i jak oddzielić każdy kawałek naszego Excelowego tortu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.