sobota, 8 maja 2010

Formatowanie warunkowe - więcej możliwości

Witam czytelników!

Ostatnio nauczyliśmy się formatowania warunkowego w Excelu. Dziś poznamy więcej możliwości - formatowanie to nie tylko zmiana koloru wypełnienia komórki.

Inne (przykładowe) możliwości formatowania przedstawiłem na poniższym rysunku.


Zobaczmy, jak to zrobić.
Kolumnę języka polskiego oznaczyłem niebieskimi paskami danych. Im większa liczba w komórce, tym dłuższy jest pasek formatowania. Opcję tę można włączyć w sposób, który pokazałem na obrazku.


Formatując wyniki matury z matematyki skorzystałem ze skali kolorów. Myślę, że godna uwagi jest jedynie pierwsza skala - najwyższe wartości są zielone a najniższe czerwone.


Wyniki egzaminu języka angielskiego sformatowałem zestawami ikon. Myślę, że jest to dobry sposób do uatrakcyjnienia arkusza, choć do wykorzystania w pracy raczej się nie nadają.


To koniec na dziś. Jak zwykle zachęcam wszystkich do subskrypcji bloga. Nie omińcie kolejnego posta!

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Fajnie :-) Interesuje mnie mozliwosc odniesienia sie do wiekszej ilosci warunkow.
Czy jest mozliwe stosowanie wiekszej ilosci warunkow w formatowaniu warunkowym? Wiem, ze za pomoca narzedzie do formatowania warunkowego mozna odniesc sie tylko do trzech, a mnie interesuje wieksza ilosc.
Czy jest mozliwosc zastosowania formatowania warunkowego "na piechote"?

Ynwestor pisze...

Załóż temat na forum, tam pogadamy. Możliwości formatowania warunkowego w Excelu jest całkiem sporo. Link do forum: http://abc-excel.foreo.pl

Anonimowy pisze...

Witam!
Interesuje mnie możliwość formatowania zbioru komórek (np; zablokowanie ich) w zależności od zawartości zupełnie innej komórki (np: nazwanej A)
Marcjan

Anonimowy pisze...

Hmmm ... :(

A co to takiego stało się 31 grudnia 2012 roku, że wyłączyli fora?

Ynwestorku ... nie umieraj!

Zmartwiony Marcjan

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.